» Aktualności

Aktualności – rok szkolny 2017/2018 

» WIZYTA W BIBLIOTECE „Czytanie książek jest najlepszą zabawą”.

                W dniu 02.03.2018r. realizując program zajęć biblioteka-005 biblioteka-041 biblioteka-058 biblioteka-123 integracyjnych z zakresu alternatywnych metod komunikacji „Bądźmy razem a nie osobno” odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Strzyżów. Wyjście zostało wcześniej przygotowane z Panią bibliotekarką. Pani Zofia Krupska omówiła pracę biblioteki posługując się przygotowanymi przez nas symbolami PCS. Dzięki temu dzieci poznały zasady panujące w wypożyczali i czytelni. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę zawierającą aktualną ofertę biblioteki, z której rodzice wraz z dziećmi mogą skorzystać. W podziękowaniu za miłe przyjęcie wręczyliśmy Pani Zosi plakat zawierający złote myśli: „Książka to najlepszy przyjaciel”, „ Czytanie książek jest najlepszą zabawą” przygotowany symbolami PCS.


» Powiatowe Dyktando Patriotyczne

             W dniu 1 marca 2018r. o godzinie 1000 w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie dyktando-copy przedstawiciele SOSW w Strzyżowie wezmą udział w I Powiatowym Dyktandzie Patriotycznym zorganizowanym przez Powiat Strzyżowski oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Dyktando zostało zorganizowane z okazji  Obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 250 – lecia Konfederacji Barskiej. W przerwie nasi uczniowie zaprezentują przedstawienie pt.:  „ Legenda o Białym Orle”.


» Na nartach
dsc02445-copy dsc02448-copy dsc02459-copy dsc02464-copy dsc02468-copy dsc02472-copy dsc02473-copy dsc02477-copy

            SOSW w Strzyżowie organizuje zajęcia dla dzieci zgodnie z najnowszym programem nauczania Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Dzięki temu dzieci mają możliwość zdobywania nowych umiejętności. Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po stoku, uczymy współpracy w grupie, ale głównie bawimy się i niepostrzeżenie wpajamy technikę jazdy poprzez zabawę.


» Konkurs Kolęd i Pastorałek

          27 i 28 stycznia 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej, we franciszkańskim  20180128_133955-copy 20180128_133005-copy 20180128_133932-copy sanktuarium, odbył się III  Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorami byli: Klasztor OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Festiwal rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ministra prowincjalnego o. Mariana Gołąba. Zaraz po zakończonej Eucharystii na scenie pojawiły się pierwsze wystąpienia.

           W pierwszym dniu występowały zespoły folklorystyczne i instrumentalno-wokalne podzielone na różne kategorie wiekowe. W drugim dniu byli to soliści i duety, którzy przybyli z wielu miejscowości, m.in. z Rzeszowa, Przemyśla, Huwnik, Kuźminy, Korczowej, Fredropola, Wrocławia. Podobnie jak w pierwszy dzień, kolejny także został rozpoczęty Mszą Świętą, na którą przybył abp Adam Szal. Ksiądz Arcybiskup przywitał przybyłych uczestników, wśród których była również nasza uczennica Agnieszka Hajduk przygotowana przez Panią Justynę Nizicką. Zaprezentowała ona 2 kolędy „Mario, czy Ty wiesz” i Dzisiaj w Betlejem. Jej występ w przepięknej scenerii kalwaryjskiego sanktuarium przed cudownym obrazem Matki Bożej był naprawdę przepiękny. Doceniło go również jury, które przyznało Agnieszce I miejsce w kategorii soliści amatorzy. Gratulujemy nasze uczennicy oraz Pani Justynie takiego wyniku. To był piękny czas spędzony u stóp Matki Bożej i Jej Syna.


 

» Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia

20180116_125324-copy 20180116_084719-copy 20180116_090428-copy 20180116_090447-copy 20180116_090523-copy 20180116_125006-copy

           XI raz 16 stycznia 2018 r. w Kolbuszowej miał miejsce Wojewódzki Konkurs Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia”. Organizatorami tego  wydarzenia byli: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Z  Podkarpacia zjechała młodzież, aby wziąć udział w konkursie. Wśród zebranych  znaleźli się opiekunowie i podopieczni zespołów szkół specjalnych w Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w Krośnie, Grębowie, Frysztaku, Brzozowie, Mrowli, Mielcu, Strzyżowie, Rudniku i Ustrzykach Dolnych. Po części konkursowej w III kategoriach wiekowych miała miejsce Gala wręczania nagród, upominków i dyplomów. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej uświetnili ją przedstawieniem pt. „Stara bombka.”

W Konkursie tym wzięli udział również  nasi uczniowie Agnieszka Hajduk i Kamil Gorczyca. Zaprezentowali oni kolędy „Mario, czy Ty wiesz” i Przybieżeli do Betlejem”. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w kategorii plastycznej,  nagrody otrzymali:

II miejsce Monika Rakoczy (opiekun: Anna Kobiałka) oraz wyróżnienia: Baran Natalia (opiekun: Urszula Krochmal), Paulina Delikat,  Jakub Myćka  (opiekun: Beata Pałka)

Serdecznie im gratulujemy. Do występu przygotowywała ich p. Justyna Nizicka.


» „Cicha noc…”

        Okres Bożego Narodzenia to czas, kiedy w dsc02317-copy dsc02322-copy dsc02325-copy dsc02333-copy  dsc02301-copynaszych szkołach wystawiane są Jasełka. Przygotowanie i prezentowanie Jasełek szerszemu gronu odbiorców to taka nasza szkolna tradycja. Jest to dzień dla nas nauczycieli i dla naszych wychowanków bardzo ważny, gdy w naszych sercach jest jeszcze ciepło i pokój niedawno przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy się wspólnie cieszyć, śpiewać, tańczyć i integrować – nie tylko na scenie, ale również na widowni

Cicha noc” – to tytuł tegorocznego przedstawienia, które odbyło się 24.01.2018 w Sali Widowiskowej DK  „Sokół”. Opowieść o narodzeniu Jezusa przygotowaliśmy wspólnie z uczniami naszej szkoły oraz wolontariuszami oddziałów gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Strzyżowie oraz z LO w Strzyżowie pod kierunkiem: Pani Agnieszki Piątek, Pani Marioli Śliwa, Pani Urszuli Krochmal, Pani Justyny Nizickiej i Siostry Anny.

          Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Ośrodka Beata Potwora, która przywitała przybyłych gości: Panią Marię Koś – Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, wszystkich rodziców, osoby zaprzyjaźnione z naszym Ośrodkiem, młodzież
ze Stowarzyszenia w Krośnie wraz z Panią Dyrektor Anną Szerląg i Panią Beatą Słowik, młodzież z ZS w Godowej wraz z Panią Małgorzatą Ochab, przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola „Michałki” wraz z opiekunami, klasę Ia, b i IIIc wraz z Panią Agnieszką Pikulą i Beatą Maliszewską, klasę Vc z Panią Kingą Fic oraz klasę IIc Gimnazjum z Panią Mariolą Rupar.

         W przestawieniu dzieci i młodzież wcieliły się w role Maryi, Św. Józefa, aniołów, diabła, pasterzy oraz królów. Całość przeplatana była kolędami, pastorałkami oraz tańcami. Młodzi aktorzy z przejęciem odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeniu gromkimi brawami przez publiczność.

Fotorelację z Jasełek znajdziecie w galerii »


» Spotkanie bożonarodzeniowe

          Nasze świętowanie w dniu 9 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy dsc02080-copy dsc02070-copy dsc02048-copy dsc02040-copy wspólnym kolędowaniem z wolontariuszami LO i ZST ze Strzyżowa i opiekunami Panią Barbarą Modliszewską i Panią Anną Śliwińską. Na spotkanie z gośćmi wychowankowie i pracownicy Ośrodka przygotowali słodki poczęstunek. W udekorowanych salach panowała radosna, świąteczna atmosfera. Dźwięki instrumentów i śpiew dzieci oraz młodzieży rozlegał się w całym Ośrodku. Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionym placówkom i mamy nadzieję, że to wspólne kolędowanie stanie się naszą tradycją.

         Spotkanie bożonarodzeniowe – opłatek, w którym uczestniczył ks. Proboszcz Julian Jarząb, Pan Jan Stodolak Wicestarosta  Strzyżowski i Pani Maria Koś Kierownik Wydziału Edukacji oraz Dyrekcja,  nauczyciele, wychowawcy i uczniowie naszego Ośrodka. Świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od wspólnej modlitwy, przeczytania fragmentu Pisma Świętego i złożenia sobie życzeń. Razem zasiedliśmy do stołu i spożyliśmy potrawy wigilijne, jak również śpiewaliśmy kolędy.  Był to dla nas czas radości i pokoju, zatrzymania od codzienności, czas, który dał nam siłę, aby wejść w kolejny Nowy Rok.


» WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” rozstrzygnięty

            5 stycznia odbyło się w naszej szkole dsc02152-copy dsc02154-copy dsc02123-copy dsc02132-copy dsc02155-copy  uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem konkursu było: pogłębienie świadomości i postaw patriotycznych, ukazanie piękna swojego regionu, miejscowości, ulicy, itp. oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizatorami konkursu byli: Beata Pałka, Iwona Kozioł i Paweł Pufki.

Zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez naszych uczniów w galerii.


» Festiwal „I Ty masz talent”

             14 grudnia już po raz czwarty zespół „Tacy – Nie Inni”   dsc01951-copy dsc01947-copy dsc01945-copy dsc01942-copy zaprezentował się przed dębicką publicznością podczas Wojewódzkiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „I Ty masz talent”. Uczestnicy festiwalu popisali się niepowtarzalnymi występami. Nasza szkoła reprezentowana przez: Dianę Piętę, Natalię Baran, Katarzynę Kocój, Monikę Rakoczy, Katarzynę Kazimierską i Patryka Jaworka zdobyła I miejsce. Uczniowie szczęśliwi i obdarowani prezentami wrócili do szkoły. Gratulujemy.


» Centrum Nauki Kopernik

           11 grudnia 2017r. uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do dsc01935-copy dsc01896-copy dsc01917-copy dsc01927-copy Pracy wraz z opiekunem J. Strzępek wzięli udział w Interaktywnej Wystawie zorganizowanej przez Centrum Nauki Kopernika w Warszawie. Wystawa odbyła się w  Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Uczniowie podobnie jak ich rówieśnicy pełnosprawni  samodzielnie eksperymentowali w niektórych stacjach badawczych tj. „Najszybsza zjeżdżalnia”, „Dziwne walce”, „Jak powstaje film”, „Ludzkie ciało – trójwymiarowa układanka”, „Dowód na twierdzenie Pitagorasa” itp. . Następnie zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania specjalistycznych pomieszczeń i znajdujących się w nich maszyn o wysokiej technologii. Interesujące dla uczniów były informacje dotyczące naprawy samochodów i poznanie urządzeń  służących do oceny ich stanu technicznego. Nasi wychowankowie wykazali  się dużą dojrzałością społeczną i chęcią udziału we wszystkich formach aktywności.

Zapraszamy do galerii »


» Targi Produktów Lokalnych

         10.12.2017r. odbyły się Targi Produktów Lokalnych zorganizowane przez 25317164_882328278603451_2090878818_o  25270852_882328355270110_1867008108_o 25198566_882328061936806_1048235125_oGminę Strzyżów w SP nr 1 w Strzyżowie. Nasz Ośrodek brał w nich udział i prezentował swoje wyroby rękodzielnicze. Dziękujemy za możliwość promocji naszej placówki, wymianę doświadczeń i bardzo miłą atmosferę.


» „Mała sztuka – wielkie sprawy”

            Kolejny raz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość ukazać 4 3 1 2 swoje umiejętności artystyczne na dużej scenie. Tym razem wzięli udział w przeglądzie teatralnym pt. „Mała sztuka – wielkie sprawy” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole „Niezapominajka” PSONI Koło w Rzeszowie we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury. Mali aktorzy wystąpili w przedstawieniu pt.” Brzydkie kaczątko”, jak również integrowali się  podczas wspólnej zabawy z dziećmi i z młodzieżą z innych przedszkoli i  szkół.


» Spotkanie ze Świętym Mikołajem 20171207_114223-copy 20171207_114358-copy

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty.”

           Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj. To dobry znak, który świadczy o tym, że wszyscy byliśmy grzeczni. Święty Mikołaj przybył do nas w towarzystwie dwóch pomocników Śnieżynki i Renifera. Przywiózł ze sobą moc upominków, które rozdał wszystkim grzecznym dzieciom. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za prezenty i czekamy na niego za rok.

 Święty Mikołaj składa serdeczne podziękowanie Firmie GREINPLAST Sp.z o.o. z miejscowości Krasne, która już po raz 10-ty  ufundowała prezenty dla wychowanków SOSW w Strzyżowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii »


» „Mój przyjaciel koń – terapeuta”

           W dniu 01.12.2017r. uczniowie przedszkola, klasy I i klasy III Szkoły obraz-487-copy obraz-458-copy Podstawowej odwiedzili Klub Jeździecki Kresy w Racławówce. Dzieci brały udział w różnych ciekawych zajęciach i rozgrywkach w ramach projektu „Mój przyjaciel koń-terapeuta”. Uczniowie wykonywali także prace plastyczne na konkurs logo „Mój przyjaciel koń-terapeuta”. Na zakończenie rozgrywek dzieci otrzymały piękne puchary, dyplomy i słodycze.

Zapraszamy do galerii »


»Kiermasz świąteczny

        Kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe image0003 image0002 image0001 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA wykonane przez wychowanków naszego Ośrodka można podziwiać i nabywać na Wiśniowskim Kiermaszu Rękodzieła.

Kiermasz trwa od 1 do 22  grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej we Wiśniowej.

Serdecznie zapraszamy.


» Grudzień zaczęliśmy koncertowo!!! 

             1 grudnia spora grupa naszych wychowanków, nauczycieli i opiekunów dsc01864-copy dsc01857-copy dsc01863-copy wzięła udział w koncercie zespołu „Maleo Reggae Rockers”, który odbył się w SOSW we Frysztaku. Bawiliśmy się świetnie. Były tańce i wspólne koncertowanie. Dariusz Malejonek i pozostali muzycy zaprezentowali swoje nowe utwory z płyty wydanej z okazji 20 – lecia zespołu. Były to m.in. „Nie mów nie”, „Zabierz mnie”, „Alibi” i wiele innych. Nie zabrakło też piosenki „Tato” (Nie Boję Się, Gdy Ciemno Jest) Arki Noego, którą wspólnie wykonały dzieci i młodzież oraz członkowie zespołu. Dziękujemy Ośrodkowi we Frysztaku za zaproszenie.


» Teatr w Naszym Ośrodku

          28 listopada nasz Ośrodek gościł teatrzyk „Moralitek” z Krakowa. Aktorzy  dsc01772-copy dsc01773-copy dsc01776-copy  zaprezentowali przedstawienie pt. „Cisza”, które mówiło o magicznych słowach świadczących o dobrym wychowaniu, przyjaźni oraz zasadach, których należy przestrzegać na drodze. Wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi, przypomnieli sobie, że uprzejmość to cecha, która jest najważniejsza w kontaktach międzyludzkich niezależnie od wieku.


→  ZAPYTANIE CENOWE

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:

→ I Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych w Strzyżowie

obraz-092-copy obraz-093-copy obraz-103-copy obraz-189-copy obraz-148-copy obraz-215-copy obraz-058-copy obraz-056-copy

         14 listopada 2017r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę. Msza rozpoczynała I Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych w Strzyżowie. We Mszy Świętej wzięli udział Proboszczowie Strzyżowskich Parafii, Władze Powiatu i Gminy oraz wychowankowie, nauczyciele i opiekunowie placówek kształcenia specjalnego z województwa podkarpackiego. Nie zabrakło też rodziców dzieci oraz wiernych z parafii. Ksiądz Biskup poświęcił różańce, które rozdał uczestnikom Festiwalu. Pierwszy Festiwal Piosenki Maryjnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych w Strzyżowie uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Ośrodka Beata Potwora. Słowo do uczestników i gości skierował Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Uroczystego otwarcie festiwalu dokonał Pan Robert Godek Starosta Strzyżowski. Patrona Honorowy nad Festiwalem objął Pan Jan Stodolak Wicestarosta Strzyżowski. Nasz Festiwal swoją obecnością zaszczycili także:Ksiądz Dziekan Jan Wolak, Ksiądz Proboszcz Julian Jarząb,Burmistrz Strzyżowa Pan Mariusz Kawa, pracownicy Powiatu Strzyżowskiego, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek i instytucji z teremu powiatu, Właściciele lokalnych firm, którzy wsparli nas w organizacji Festiwalu.

Dziękujemy wszystkim za obecność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii »


 


» Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć
i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”.

      Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich 20171025_101311-copy 20171025_101244-copy 20171025_100345-copy 20171025_101549-copy nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Grupa teatralna „Tacy – Nie –Inni” pod kierunkiem Pani Agnieszki Piątek, Pani Marioli Śliwa oraz Pani Urszuli Krochmal przygotowała część artystyczną. W inscenizacji słowno – muzycznej pt. „Brzydkie kaczątko” wychowankowie zaprezentowali swoje możliwości recytatorskie, taneczne oraz teatralne. Poprzez występ wychowankowie chcieli wyrazić swoją wdzięczność za trud i serce włożone w ich wychowanie, nauczanie i opiekę. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.  Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wyrażając jej poprzez komunikację werbalną i alternatywną.


» Nasze sukcesy plastyczne w XII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Nasz Wspólny Świat” 2017

         Dnia 8   obraz-001-copy obraz-002-copy obraz-003-copy obraz-004-copy obraz-005-copy obraz-006-copy dsc01645 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród, która odbyła się w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Diana Pięta zajęła I miejsce, Mateusz Markowski zajął III miejsce (opiekun: Beata Pałka) i Katarzyna Kocój otrzymała wyróżnienie (opiekun: Anna Kobiałka).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


» Wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle

 

dsc01368-copydsc01347-copydsc01349-copydsc01360-copy20170925_095932-copy20170925_102739-copy20170925_104017-copy20170925_105429-copy

        W dniach 21 i 26 września br.odbyła się wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle. Wyjazd był formą nagrody za udział w konkursie plastycznym „ Mój wymarzony lizak”, którego organizatorami byli: Muzeum Lizaka i Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie  I i II oddziału rewalidacyjno – wychowawczego, przedszkolaki i uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej. Panie, które oprowadzały nas po obiekcie opowiadały o początkach powstawania lizaków oraz jak wyglądała produkcja na przestrzeni kolejnych lat. Uczniowie mogli skosztować rożnych rodzajów cukrów a także powąchać aromaty, które są wykorzystywane do produkcji lizaków i karmelków. Największą atrakcją było zrobienie własnego lizaka przy ladzie produkcyjnej. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na obiad do restauracji „U Schabińskiej” gdzie każdy z uczestników mógł wybrać ulubione danie.


» Udział Naszych podopiecznych w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych Dulcza Mała 2017r.

      27 października 2017 roku grupa teatralna z Naszej Szkoły ,,Tacy – Nie – Inni‘’ dscf3012-copy dscf3016-copy dscf3013-copy pod opieką Pani Marioli Śliwa i Urszuli Krochmal wzięła udział w VIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbył się w Dulczy Małej. Przegląd był prezentacją talentów osób niepełnosprawnych, które przedstawiły swoje umiejętności i zdolności na scenie. Tego szczególnego dnia Dulcza Mała gościła grupy teatralne niemal z całego Podkarpacia, zaś gościem specjalnym przeglądu był Łukasz Fijal –  reżyser teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Nasza szkoła była godnie reprezentowana przez: Monikę Rakoczy, Katarzynę Kocój, Natalkę Baran, Karinę Wojtuń, Jakuba Szczepana i Bartka Gorczyce w przedstawieniu pt.: ,,Brzydkie Kaczątko”. Aktorzy wykazali się doskonałą pamięcią i talentem aktorskim w zakresie ruchu scenicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękujemy organizatorką za wspaniałą atmosferę.


» Stowarzyszenie w Krośnie

            W dniu 06.10.2017r. odwiedziliśmy dsc01465-copy dsc01454-copy dsc01451-copy dsc01425-copy dsc01434-copy zaprzyjaźnioną szkołę ze Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie. Na początku uczniowie zaprezentowali nam przedstawienie o księdzu Markiewiczu. Następnie zwiedziliśmy budynek nowo dobudowanej szkoły i mieszczących się w nim  specjalistycznych pomieszczeń. Uczniowie mile spędzili czas integrując się z nowo poznanymi kolegami i koleżankami podczas rozmów, śpiewania piosenek i przy wspólnym poczęstunku. Wraz z opiekunami tej szkoły wymieniliśmy swoje doświadczenia dotyczące pracy z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie. Dziękujemy za zaproszenie nas do swojej placówki.


» „Różaniec do granic”

„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.
Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.”

      7 października 2017r.         wyruszyliśmy, aby w  przyłączyć się do tej akcji. O godz. 7.30 wyjechaliśmy busem szkolnym; p. wicedyrektor Bożena, p. Zosia, p. Zosia, Sandra i Kasia oraz s. Anna. O 10.00 byliśmy już na miejscu, czyli w Komańczy. Tutaj przeżyliśmy Mszę św. Słowo Boże głosił ks. Jan Szeląg, który zajmuje się osobami niepełnosprawnymi. Tutaj też miały one swoje miejsce modlitwy. W przerwie udaliśmy się zwiedzić Muzeum Sł. B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i zjeść obiad w restauracji. Wróciliśmy na modlitwę i szliśmy w procesji odmawiając różaniec. Wyszliśmy z kościoła św. Józefa do cerkwi grekokatolickiej i tam był modlitwa i przeszliśmy do cerkwi prawosławnej i też się modliliśmy. Mieliśmy okazję modlić się w różnych obrządkach i językach. Kiedy odmawialiśmy czwartą tajemnicę chwalebną – Wniebowzięcie Matki Bożej przy cerkwi prawosławnej nad naszymi głowami na niebie pojawiła się tęcza – znak przymierza.

            W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wisłoku Wielkim, gdzie ks. Proboszcz Andrzej Panek opowiedział nam historię tej świątyni i oprowadził nas po niej.  Wstąpiliśmy też na krótką modlitwę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi w Jaśliskach. To był naprawdę cudowny czas modlitwy i bycia razem we wspólnocie Kościoła.


» Ognisko w Brzeżance

        W dniu 18.09.2017r. uczniowie klasy I i VI szkoły podstawowej oraz klasy I dsc01345-copy dsc01321-copy dsc01344-copy szkoły przysposabiającej do pracy  wyjechali do Leśnej Polany w Brzeżance, gdzie odbyło się spotkanie przy ognisku. W tym dniu zapłonęło duże ognisko, zapachniały smażone na kijach kiełbaski a w popiele piekły się ziemniaki. Uczniowie aktywnie i zdrowo spędzili czas podczas zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, śpiewaniu piosenek przy płonącym ognisku i obserwowaniu leśnej przyrody. Degustacja pieczonych kiełbasek, ziemniaków i jabłek sprawiła wszystkim dużo radości.

Zdjęcia zobaczysz w galerii »


» Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

«Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże…”

       13 września 2017r. o godzinie 10.00, kiedy spotkaliśmy się w kaplicy św. Józefa Sebastiana Pelczara, aby prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny. Mszy św. przewodniczył nasz nowy ksiądz proboszcz – Julian Jarząb, który również skierował do nas słowo. Mówił o wypełnianiu się błogosławieństw w naszym życiu, taka bowiem była Ewangelia na ten dzień, o podejmowaniu wysiłku i rozwijaniu talentów, o wychowaniu i pracy nad sobą tak dla wychowawców jak i uczniów. Z radością przeżyliśmy ten dany nam czas modląc się o dary i łaski Ducha Świętego, aby nas wszystkich prowadził i nami kierował. Dziękujemy Rodzicom za tak liczy udział, ich obecność jest zawsze dla nas cennym darem. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy się z nami modlili. Niech Pan obdarza nas potrzebnymi łaskami w nowy roku szkolnym.


» VII Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu.

       W dniu 12 września 2017r. uczestniczyliśmy w VII Finale Jarmarku p1210787-copy img_20170912_111043_hdr-copy p1210791-copy Benedyktyńskiego w Jarosławiu. Rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia, zwiedziliśmy Opactwo a w nim Salę Papieską w której widzieliśmy pamiątki związane z trzema papieżami: św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem. W czasie Jarmarku uczestniczyliśmy w Biegu z okazji 300 -  lecia Koronacji Obrazu Jasnogórskiego. Każdy z nas otrzymał pamiątkowy medal. Zwiedzaliśmy wystawę prac rękodzielniczych wśród, których były nasze wytwory oraz oglądaliśmy występy sceniczne szkół i SDS, WTZ z różnych miejscowości. Jarmark zakończył się wspólnym obiadem. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do Archidiecezjalnego Radia FARA a pani redaktor  Magda zrobiła z nami krótki wywiad, który wyemitowany został na antenie 14 września 2017r. o godz. 10:30.

Była to dla nas niezapomniana wizyta. Nasi uczniowie po raz pierwszy zwiedzili radiowe studio nagrań, mogli pozdrowić swoich najbliższych i usłyszeć się na antenie.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tym Jarmarku.


» XIX Olimpiada Osób Niepełnosprawnych „Caritas”

dsc_0567-copydsc_0556-copydsc_0542-copydsc_0531-copydsc_0525-copydsc_0517-copydsc_0510-copydsc_0508-copydsc_0618-copydsc_0588-copydsc_0581-copy

        7 września 2017 r. uczniowie: Paulina Delikat, Katarzyna Kazimierska, Katarzyna Kocój, Piotr Barć, Patryk Jaworek oraz Dawid Szetela  reprezentowali  nasz Ośrodek na 19 Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych organizowanej przez Rzeszowską Caritas. Sportowe spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele garnizonowym w Rzeszowie, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Po Eucharystii wszystkie reprezentacje przeszły w uroczystym pochodzie na Stadion Podhalańczyka, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia, składająca się z: odegrania hymnu państwowego, wciągnięcia na masz flagi olimpijskiej i okolicznościowych przemówień.  Po części oficjalnej rozpoczęły się konkurencje sportowe: wyścig rzędów, rzut do kosza, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, serso, mini kosz, ringo, rzut podkową oraz „bieg ku słońcu”. Zmagania zawodników podziwiali m.in.: biskup rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor rzeszowskiego Caritas ks. Stanisław Słowik,  poseł na Sejm RP Wojciech Buczak, członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz starosta rzeszowski Józef Jodłowski. Na zakończenie każdy zespół otrzymał okolicznościowy dyplom z rąk Dyrektora Caritas ks. Stanisława Słowika, a wszystkim uczestnikom organizatorzy wręczyli pamiątkowe medale.


» Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego

        W dniu 4 września 2017r. pięcioosobowa grupa uczniów naszej 1504511776744 img_20170904_095416 img_20170904_111627 img_20170904_113211_hdr szkoły wraz z opiekunem, rodzicem i Panią Dyrektor uczestniczyła w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość ta odbyła się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Głównym gościem była Pani Premier Beata Szydło i Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. Jako nieliczna grupa spośród zaproszonych szkół uczestniczyliśmy we Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątrobę. Następnie wysłuchaliśmy przemówień Pani Premier Beaty Szydło i Pani Minister Anny Zalewskiej na temat reformy edukacji.

Były to dla nas niezapomniane a nawet historyczne chwile, gdyż mogliśmy brać udział w ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego oraz zobaczyć tak znane i ważne osobistości naszego rządu na ziemi strzyżowskiej.


„… I nowa bije już godzina,

Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy…”
Jan Brzechwa

 

 

 

 

          Życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.

         Nauczycielom, pedagogom i kadrze zarządzającej życzymy, by rok szkolny 2016/2017 był pełen pasji, radości, zadowolenia, satysfakcji i sukcesów!                                        

         Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.