♦ Spotkania integracyjne

a

Prowadząc cykl spotkań integracyjnych  przygotowaliśmy przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka” i „Potęga Światłości”.

a

     W ramach tych zajęć zorganizowaliśmy:

  • Spotkanie z uczniami innych szkół  masowych: z  Godowej, Lutczy, Strzyżowa, Wysokiej Strzyżowskiej, Krosna. Prezentowaliśmy przedstawienia i wspólnie bawiliśmy się: gra w tenisa ziemnego, zabawy z Klanzy, rozgrywki piłki nożnej, konkurencje sportowe, tory przeszkód, zabawy w Sali Integracji Sensorycznej.
  • Kilkakrotne wyjazdy do zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia w Krośnie – oglądanie jasełek, rozmowy przy herbatce.
  • Występ uczniów na XXX Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego w Rzeszowie. Dwie uczennice otrzymały specjalne nagrody: Katarzyna Kocój i Agnieszka Hajduk.
  • Wspólne rekolekcje z uczniami szkół podstawowych w Strzyżowie, Wysokiej Strzyżowskiej: nauka rekolekcyjna z księdzem Sebastianem Knurkiem, przedstawienie pantomimy „Potęga Światłości „ wspólne śpiewanie piosenek religijnych.
  • Spotkanie z przedszkolakami i uczniami z klasy I szkoły podstawowej: oglądanie występów, wspólne śpiewanie piosenek, zabawy.
  • Przyjazd uczniów ze Stowarzyszenia w Krośnie: oglądanie występów, poczęstunek.
  • Występ na III Festiwalu Kultury Dziecięcej Strzyżowskie „Michałki” 2014: przedstawienie „Potęga Światłości”. Nasi uczniowie zajęli III  miejsce w rywalizacji z uczniami pełnosprawnymi. Ponadto Aleksandra Pietrasz otrzymała I miejsce za rolę drugoplanową. Oprócz nagrody indywidualnej cały zespół otrzymał nagrody z Centrum Kultury Folkloru, karnety do pizzerii, na lody i przejażdżka kolejką turystyczną po mieście Strzyżowie.

     Wszystkie dyplomy i nagrody były wręczane przez znanego dzieciom krasnala z programów telewizyjnych „Budzik”.


a

Jasełkowe spotkania integracyjne

a

 

        Zgodnie z tradycją szkolną w okresie Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przygotowują jasełka przedstawiane na Sali Widowiskowej DK „Sokół”.

         Kontynuując cykl spotkań integracyjnych przygotowaliśmy przedstawienia jasełkowe pt.: „Betlejem jest w Nas” i „ Jeden zero dla Nieba”. Spotkanie z uczniami z szkół masowych ze Strzyżowa i dziećmi z Przedszkola Publicznego w Strzyżowie i Przedszkola Niepublicznego Sióstr Serafitek. Każdego roku młodzież oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaskakują coraz to inną, ciekawą interpretacją wydarzeń związanych z narodzinami Jezusa Chrystusa.

Zaproszeni goście oglądali jasełka, wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, zrobiliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcia.

dsc_0260-copy